ФСС Биологически Факултет
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Форум на Факултетния Студентски Съвет на Биологически Факултет, СУ
 
ИндексИндекс  ГалерияГалерия  Последни снимкиПоследни снимки  ТърсенеТърсене  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  

 

 Анкети за оценяване на преподавателите

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
ani_BT

ani_BT


Брой мнения : 27
Join date : 24.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyЧет Апр 30, 2009 8:23 pm

С Ива много си говорихме тези дни за тази анкета и най-общо стигнахме до извода, че никак няма да е лесно. Няма да се впускам в подробности как стигнахме до този извод, но решихме, че трябва да се оценяват преподаватели, които са преподавали на дадения студент през последните 3 семестъра - 2 изминали и един настоящ. Така ако тази анкета се прави регулярно всяка година към средата на зимен семестър например, ще получим една много динамична информация за това какво е мнението за даден преподавател преди и след изпитите. Тя се нае да направи блаката за попълване и ще я обсъдим. Засега я планираме да има 3 затворени въпроса за оценка на преподавателя (по шестобалната система) по следните критерии: начин на преподаване, отношение към студентите, начин на оценяване. Смятаме да включим и квадратчета, в които да се отбелязва дали студентът посещава лекциите при дадения преподавател и дали му е минал изпита. Освен това да оставим по 2-3 реда за свободен текст (коментар).
На бланката ще се попълва за няколко преподаватели (4-5, зависи) и всеки ще получава по колкото листа са му необходими. Между отделните преподаватели ще има пунктирна линия, която да ги отделя. Така като приключи анкетата можем да срежем по тези линии и да систематизираме оценяването по преподаватели.
Анкетата да се проведе еднократно, раздава се на упражнение и можем да поставим урна, в която всеки да си пусне гласа, така че аситентите да не се сърдят, че им изяждаме времето от урока. Ако дадения студнет е заинтересован да си пусне гласа, то той ще го направи, не мисля че е нужно да ги раздаваме и после да минаваме да си ги събираме обратно.
Моля коментирайте и давайте и други предложения, особено полезно ще е ако някой има представа как ще обработим този огромен масив от данни след това?
Върнете се в началото Go down
Ivaylo Yotinov

Ivaylo Yotinov


Брой мнения : 11
Join date : 29.03.2009

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyПет Май 01, 2009 7:59 pm

Ани...не ми стана ясно как така един преподавател предава по три семестъра??? Иначе идеята е перфектна. Наи-после ще видим какво е мнението на студентите. Едва ли веднага ще можем да преценим, но важното е да се сложат основите. А, това за посещенията си мисля че ще е добре да бъде обозначено с някакви проценти на посещаемост на лекциите.
И Ани, може да ставам банален, но все пак да си кажа. Ако направим тази инициатива ще ни бъдат нужни огромни количества хартия....а това са си пари, откъдето и да се погледне. Затова си мисля, че сме длъжни да пробваме с един проект пред СИС (студентски изпълнителен съвет).
Върнете се в началото Go down
ani_BT

ani_BT


Брой мнения : 27
Join date : 24.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyПет Май 01, 2009 8:50 pm

Проект задължително, обаче другата учебна годна, защото сега и да ни отпуснат парите нас не ни трябжат за момента пък и не можем да им се отчетем преди да разпечатим анкетите.
А иначе всеки си пише за всеки от преподавателите си от последните 3 семестъра. Но реално като вземеш по един студент от 2-ри и един от 3-ти курс на една и съща специалност ще се окаже, че за даден препадавател от зимен семестър по даден предмет единия е писал оценка, след като му е минал изпита, а другия преди това. Догодина този, който е бил 2-ри, ще стане 3-ти курс и пак ще трябва да пише за същия преподавател оценка, но вече от позицията на човек, минал и през изпита. Така се сравнява реално доколко изпитването и оценяването при този преподавател оказват влияние върху мнението на студентите, обикновено оценките след изпит са много субективни, т.е. това е начин да ги обективизираме.
Не знам дали нещо разбрахте!
Това обаче има 2 недостъка: 1 - данните ни за зимния семестър ще са по-обетивни от тези за летен, 2 - дооооста си усложняваме работата със статистическата обработка след това.
Моля ви, давайте идеи и мнения
Върнете се в началото Go down
Ivaylo Yotinov

Ivaylo Yotinov


Брой мнения : 11
Join date : 29.03.2009

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyСъб Май 02, 2009 3:02 pm

Това е доста хитро за даването на оценка преди и след изпита по дадения предмет. Наистина така ще се видят, две може би различни гледни точки....кой знае. Само ако го направим ще разберем. Аз лично бих коментирал, ако видя готова бланка или някаква чернова.
Върнете се в началото Go down
Ива Дойчева

Ива Дойчева


Брой мнения : 18
Join date : 27.03.2009
Местожителство : София

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyСъб Май 02, 2009 7:59 pm

Аз нахвърлих въпросите, ама си е още пробен вариант, ще ви ги пратя. Smile
Върнете се в началото Go down
Hristina Shishkova
Admin
Hristina Shishkova


Брой мнения : 40
Join date : 20.03.2009
Age : 35
Местожителство : Sofia

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyПон Май 04, 2009 12:24 pm

Мога да се свържа с представители от СС на Нов Български Университет, понеже знам, че те имат разработена вече система. Ще поискам една примерна бланка и да видим какво ще направим? Иначе Иво е прав за 3те семестъра е неприложимо, проста защото един предмет се преподава не повече от 2 семестъра, а даден преподавател маже и да преподава по 2 предмета, но в единия да се справя по-добре?
Върнете се в началото Go down
https://fssbf.bulgarianforum.net
Ива Дойчева

Ива Дойчева


Брой мнения : 18
Join date : 27.03.2009
Местожителство : София

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyПон Май 04, 2009 9:49 pm

Моята представа, която имах и споделих с Ани, но може би нещо не сме се разбрали е, че ще бъде интересно за предметите в един семестър да попитаме студентите, като за едни ще е отминал, а за други настоящ. Но това можеше да се случи, ако не правехме анкетата за първи път, иначе ако сега се опитаме да го направим студентите ще трябва да попълват бланки за 3 семестъра. Затова аз си мисля, че е добре сега да ги попитаме само за зимен /отминал/ и настоящ летен семестър или пък само летен, защото все пак това ще ни бъде за първи път и ще е нещо като пробно. Така ако имаме резултати за зимен и летен в дадена година и другата година в зимен семестър попитаме колегите отново за мнението им за летен и тогава / в бъдеще/ настоящ зимен ще установим дали има разлика в мненията на студентите, преди изпит и след него, за даден преподавател. А същевременно ще направим сравнение между мненията на студентите, за които зимен е настоящ и мненията на колегите, които вече ще са година по -големи, които в предната анкета сме питали за зимен, но след явяване на изпитите за този семестър.
Много е объркано и едва ли ще стане ясно така написано, затова като се съберем може да се обясни по-добре, а е възможно и идеята да се отхвърли поради пробиви тук-там. Wink Smile
Върнете се в началото Go down
Sava Hristov

Sava Hristov


Брой мнения : 20
Join date : 23.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyВто Май 12, 2009 9:31 pm

според мен, няма смисъл студенти от 4ти курс да оценяват лектори от 1ви Smile ако влизаш на лекции не ти трябва много време да разбереш дали е свестен един преподавател. ако всяко такова запитване се прави в края на семестъра, то ще е достатъчно обективно. а ако се прави след изпит мисля че оценките от въпросния ше влияят, вероятно негативно.

и така, предлагам за всеки курс на края на семестъра да има отделна бланка включваща преподавателите на съответните студенти.

и не трябва ли да се оценяват и асистентите от упражненията !?

и как ще избегнете даването на грешна информация? аз нямам идея все още. но си познаваме колегите и знаем че не всички се отнасят сериозно и отговарят вярно на такива неща които смятам че са важни Smile
Върнете се в началото Go down
ani_BT

ani_BT


Брой мнения : 27
Join date : 24.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyСря Май 13, 2009 9:10 am

Естествено, че няма 4-ти курс да оценяват преподавателите им от 1-ви. Затова сме написали "преподаватели от последните 3 семестъра", т.е. тези които са ти преподажали преди година и половина не участват! А това, което предлагаш ти е добро, но непостижимо, защото обработката на обработката на информацията е много трудно и едва ли някой ще се навие да го преви по 2 пъти на година
Върнете се в началото Go down
Sava Hristov

Sava Hristov


Брой мнения : 20
Join date : 23.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyСря Май 13, 2009 4:55 pm

ако го измислим като хората Wink аз ще се навия Smile пък и хартията която ще ни трябва ... просто умножете студентите по 2-3ст. Smile
Върнете се в началото Go down
ani_BT

ani_BT


Брой мнения : 27
Join date : 24.03.2009
Age : 35

Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите EmptyСря Май 13, 2009 7:27 pm

Около 100лв, не мисля че е много, но не знам как мислят СС....
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Анкети за оценяване на преподавателите Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Анкети за оценяване на преподавателите   Анкети за оценяване на преподавателите Empty

Върнете се в началото Go down
 
Анкети за оценяване на преподавателите
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
ФСС Биологически Факултет :: Проекти и предложения :: Предложения-
Идете на: